Krejzlíkovi ~ zahradní architektura

Jsme rodinná firma poskytující komplexní služby v oblasti návrhů a realiazací zahrad. Máme odborné vzdělání, dlouholetou praxi ale především mnoho spokojených klientů.Více o nás »

Projekce zahrad

Zahradní a krajinářská architektura je obor, který se zabývá ztvárněním venkovního prostoru na základě estetických a funkčních principů. K ztvárnění používá řadu prvků a to nejen rostliny, ale také drobné stavební prvky jako jsou pergoly, altánky, zídky, jezírka, potůčky, sochy, drobná napajedla, ohniště atd.

Harmonickým propojením prvků a vhodným výběrem materiálů, s ohledem na přání zákazníka, vzniká estetické, funkční a originální zahradní dílo.

Projekce neboli návrh zahrady

Tvorba návrhu se dá rozdělit do 4 základních fází

  1. Předprojektová příprava – průzkum terénu a zjištění stávající situace, zeleně a technických sítí; projednání představ a požadavků klienta.
  2. Vlastní tvorba návrhu – vypracování návrhu zahrady za pomocí počítačové 3D projekce, půdorys s osazovacím plánem (ukázky projektů).
  3. Prezentace návrhu u zákazníka – představení návrhu zahrady s doladěním požadavků, projednání případných změn.
  4. Dopracování návrhu do finální podoby – součástí návrhu je půdorys s osazovacím plánem, několik 3D pohledů na zahradu, tabulkové zpracování navrhovaných rostlin a jejich nároků, v případě zájmu o další spolupráci i cenová nabídka na realizaci projektu.

Cena návrhu je stanovena na základě velikosti pozemku a náročnosti projektu (bez DPH 21%):
400 – 700 m²      5000   – 8000 Kč
700 – 1000 m²    8000   – 9000 Kč
1000 – 1200 m²  9000   – 10 000 Kč
1200 – 1500 m² 10 000 – 13 000 Kč

Cena návrhu menší či větší plochy se odvíjí od náročnosti projektu. Ceny jsou stanoveny pro pozemky v rovině s maximálním převýšením do 1m. Cena projektu s pozemkem s převýšením větším než 1m bude stanovena dle náročnosti zpracování modelace terénu.

První 3 návštěvy jsou v ceně návrhu (průzkum terénu, prezentace návrhu, odevzdání projektu). Cena další případné konzultace ohledně návrhu  stojí 500 Kč za 1hod a dopravu, každá další hodina 200 Kč. V případě, že po 1. konzultaci nedojde k dalšímu pokračování prací na návrhu, je cena této konzultace také 500 Kč za 1hod a dopravu, a každá další hodina za 200 Kč.

Ideálním časem pro plánování zahrady je zimní období (listopad – březen), kdy je více času na důkladnou přípravu návrhu. Od jara do podzimu probíhají realizace zahrad, zpracování návrhu proto může trvat delší dobu.

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si o dalších službách »