Krejzlíkovi ~ zahradní architektura

Jsme rodinná firma poskytující komplexní služby v oblasti návrhů a realiazací zahrad. Máme odborné vzdělání, dlouholetou praxi ale především mnoho spokojených klientů.Více o nás »

Realizace zahrad

Naše firma se zabývá realizacemi především soukromých rodinných zahrad, a to na základě předcházejícího vyhotoveného a Vámi schváleného projektu.

Našim klientům nabízíme kompletní realizaci od  asanace plochy, přípravy a modelace terénu, výstavbu drobných staveb typu kamenné zídky, jezírko, řečiště a v neposlední řadě výsadbu záhonů okrasných stromů, keřů a trvalek s vhodnou kombinací ovocných a užitkových rostlin.

Záhony jsou vysazovány na základě návrhu zahrady do kompozičních útvarů s ohledem na celkovou kompozici zpracovávané plochy a jejího okolí, dále na výšky, tvary, barvu a dobu kvetení rostlin, ale také s ohledem na orientaci ke světovým stranám, půdním a klimatickým vlastnostem prostředí.

Trávník je nejužívanějším prvkem v zahradě, proto vedle estetické hodnoty musí být také plně  funkční. Musí splňovat požadavky na typ využívání a zejména na vysokou zátěž a odolnost. Trávníky zakládáme  reprezentativní, parkové, hřištní ale také luční ze speciálních směsí bylin a travin. Trávníky lze zakládat klasické seté, nebo pokládáním travních koberců.

Drobné stavby (stavební prvky) v zahradě jsou plně funkčními prvky a nedílnou součástí zahrady, které plně využíváme ke svému pohodlí (altány, pergoly, drobná zákoutí s posezením, ohniště, dětská hřiště a kouty pro hry a sport, zahradní domek…), dále ty, které tvoří estetickou leč nezbytnou  součást modelací zejména svažitých terénů (kamenné zídky s podpůrnou funkcí) a nadále prvky lahodící oku a zpříjemňující chvíle pro relaxaci a odpočinek (jezírka, potůčky, řečiště, suchá koryta, suťová pole, skalky, sochy).

Tyto drobné stavby jsou spojovány s domem chodníčky, pěšinami nebo šlapáky. I tyto prvky a jejich použité materiály jsou nedílnou součástí zahrady a jejich použití by mělo navazovat na styl domu a k němu vhodně zvolenému typu zahrady.

Chcete se dozvědět více? Přečtěte si o dalších službách »